Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Zakręcarka nadążna Z9

W pełni automatyczne urządzenie do zakręcania opakowań nakrętkami typu twist-off. Podwyższona wydajność i praca non-stop dzięki dwóm głowicom nadążnym, zakręcającym (naprzemiennie) opakowania w ruchu, przejeżdżające po transporterze.

, , , ,

Liniowe urządzenie do zakręcania non-stop – bez zatrzymywania opakowań, dzięki czemu wyeliminowaliśmy ryzyko rozchlapywania, uzyskując też dużą wydajność (do 50 szt. /min. dla wąskich opakowań dla 2 głowic).
Oprócz klasycznych nakrętek typu twist-off, możliwość zakręcania nakrętek pull-push oraz flip-topów. Łatwe przezbrojenie (pasy i łatwo zmienne elementy formatowe: grippery i ślizgi na paskach).

Obejrzyj film

 

Wyzwanie

Wyzwanie, przed jakim stanęliśmy było związane przede wszystkim z (szklane opakowania o poj. 750 ml i 400 ml):

 • materiał i kształt opakowania:
  owalny szklany słoik – twardy, niepoddający się naciskowi pasów prowadzących, powodując ich rozpychanie i “luzy”. Owalny (obły) kształt powodował ustawianie się opakowania w dowolnej orientacji, utrudniając tym samym powtarzalny wjazd i prowadzenia w pasach.
  Szklane opakowanie oznacza również różne tolerancje wymiarów: czasem 2 mm szersze, wyższe, czasem węższe.
 • problem z weryfikacją obecności nakrętki: różnica w tolerancji szkła była tak duża, że czujnik widełkowy nie był w stanie rozpoznać, czy opakowanie jest zakręcone, czy nie (przepuszczał opakowania bez nakrętki, ponieważ miały taką samą wysokość, jak opakowania zakręcone).
 • miękkie, delikatne zakrętki:
  cienki, wiotki plastik, który przy zastosowaniu tradycyjnego zakręcania (gripper chwytający nakrętkę po bokach) odkształcałby się podczas pobierania.

 

Rozwiązania:

 • doposażyliśmy maszynę w czujnik światłowodowy, który rozróżnia kontrast (sprawdza obecność nakrętki), natomiast czujnik widełkowy weryfikuje krzywo zakręcone słoiki.
 • Pas prowadzący został wyłożony elastyczną gąbką, dzięki czemu ugina się punktowo, w zależności od tolerancji rozmiarów opakowania. Pas prowadzący działa też jak pozycjoner, zapewniając tym samym powtarzalne prowadzenie opakowań.
 • gripper w Z9 został wyposażony w podciśnieniową ssawkę – nie tyle chwytającą nakrętkę z podajnika, co zasysającą całą jej powierzchnię

 

Jeśli jesteś zainteresowany podobnym rozwiązaniem, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Poniżej znajdziesz galerię zdjęć z działania zakręcarki nadążnej Z9.

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji?

Załącz zdjęcia opakowań i wypełnij formularz

 • Pliki jpg, png lub tifff. Maksimum 10 MB

Pomoc specjalisty

Adam Dybaś Sales Manager

+48 697 180 380

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji? Załącz zdjęcia i wypełnij formularz Potrzebujesz wyceny? Wypełnij formularz
Informujemy o realizacji projektu pt. „Zrobotyzowana uniwersalna linia technologiczna do konfekcjonowania produktów branż: kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 1.1.2. „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Poznaj rozwiązania dla swojej branży

poznaj
 • Oglądaj więcej filmów maszyn
 • Zamów drukowany katalog i próbki etykiet
 • Poznawaj rozwiązania konkurencji z Twojej branży
 • Pobierz poradnik ustawienia etykieciarki i projektowania etykiet

Zostaw e-mail, aby uzyskać dostęp do pełnej wersji serwisu

polityka prywatności

Dziękujemy za zainteresowanie zawartością naszego serwisu

Po weryfikacji zgłoszenia, w ciągu 24h otrzymają Państwo pełen dostęp do treści

Gratulacje!!!

Właśnie uzyskałeś dostęp do pełnej wersji serwisu. Dziękujemy i życzymy miłej lektury.