Przestarzała technologia jest czynnikiem mocno ograniczającym rozwój w tych branżach, gdzie kładziony jest nacisk na możliwość szybkiego przezbrojenia produkcji z danego produktu na inny, wieloformatowość (praca z wieloma typami opakowań i zamknięć) oraz szybkość i wydajność procesu produkcyjnego.
Obejrzyj wideo i zobacz, jak pomogliśmy innym klientom zoptymalizować produkcję i podtrzymać konkurencyjność ich produktów.

Atrakcyjne wizualnie, wyróżniające się opakowanie, zindywidualizowanie produktu, „personalizacja” ( coraz krótsze serie produkcyjne, a tym samym skrócenie cyklu życia produktu) – to nowe formy komunikacji z klientem i gwarancja wyróżnienia swojego produktu na półce, a jednocześnie nowe wyzwania związane z produkcją.

Producenci doskonale zdając sobie z tego sprawę – niestety, za potrzebami rynku często nie nadąża przestarzały park maszynowy, którym firmy dysponują.

Obecnie wykorzystywane rozwiązania technologiczne posiadają wiele ograniczeń powodujących, że procesy produkcyjne są mało wydajne, a ewentualna zmiana formatów serii produkcyjnych kosztowna oraz czasochłonna.

POTRZEBY NOWOCZESNEJ PRODUKCJI:

1. Uniwersalność i funkcjonalność

Nasze linie produkcyjne kosmetyków redukują przestoje produkcyjne, dzięki obsłudze całego spectrum produktów o różnych kształtach i typach zamknięcia: flip-top, push-pull, pompka, trigger, twist-off, itp.

Zastosowane układy pompująco-nalewające w liniach Unilogo współpracują z bardzo szerokim zakresem lepkości i gęstości produktów: do 9000 – 10000 cP (mydło, szampony, odżywki do włosów, kremy itp.).

Uniwersalność zastosowań pozwala szybciej reagować na zmieniające się potrzeby rynku.

2. Zrobotyzowane, zautomatyzowane procesy

Zrobotyzowane, zautomatyzowane stacje w naszych liniach (sortowanie, zakręcanie) umożliwiają uniwersalizację procesu produkcyjnego.
Sortujący manipulator robotyczny typu delta oraz system wizyjny:
– sortowanie opakowań i zamknięć
– możliwość pracy robota typu delta z różnymi opakowaniami
– detekcja obiektów 3D i 2D

Gniazda formatowe:
– łatwa regulacja i dostosowanie do każdego kształtu opakowania
– idealnie pozycjonowanie opakowań w osi podczas nalewania, co zapobiega
przechyłowi opakowania (oraz zalaniu transportera)

3. Redukcja kosztów produkcji i pracy

Aby obsłużyć kilka lub kilkanaście (a często i kilkadziesiąt) różnych produktów klienci zainwestowali w kilka maszyn produkcyjnych, które są dedykowane pod dany produkt, co oznacza, że nie wykorzystują w pełni potencjału produkcyjnego (pracują 2-3 razy w m-cu).

LINIE PRODUKCYJNE UNILOGO:

  • Centralizacja (jedna linia przemysłowa obsługująca wszystkie produkty):
  • Szeroki zakres lepkości i gęstości produktów: do 9000 – 10000 cP (mydło, szampony, odżywki do włosów, kremy itp.).
  • Łatwa i szybka zmiana na inny produkt bez czasochłonnego przezbrajania całej linii
  • Redukcja kosztów pracy
  • Prostota obsługi i przezbrojenia – pracownicy bez wysokich kwalifikacji technicznych
  • Wydajność produkcji bez zwiększania powierzchni zakładu Możliwość pracy non-stop: opcja mycia części nalewaków bez przerywania pracy