Dowiedz się jak rozwiązać typowe wyzwania dla rynku odżywek i suplementów diety:

  • masz krótkie serie, różne smaki produktów i różne opakowania?
  • Jak to wyprodukować jak najmniejszym nakładem kosztów?
  • Długa etykieta, duże słoje? Etykietowanie bez zmarszczek i bąbli.
  • Zobacz, jak zrobiliśmy to dla innej firmy z branży suplementów.

Zobacz film:

Przeczytaj, z jakimi problemami mierzyli się nasi Klienci z branży odzywek i suplementów diety. Dowiedz się, jakie rozwiązania, które im zaproponowaliśmy, pomogły im je rozwiązać.

Obejrzyj zdjęcia:

Wyzwania:

Obsłużenie na jednej linii produkcyjnej różnych produktów:

  • 19 różnych opakowań (butelki plastikowe oraz szklane słoiczki do kremów)
  • pojemności: od 25 ml do 1000 ml

Skrajne gęstości i lepkości:

  • linia do nalewania kosmetyków o różnej gęstości i lepkości: dozowanie kremów do twarzy, balsamów i maseł do ciała (zakres lepkości: od 35-79 ooo cP)
  • nalewanie wodnistych, niepieniących się kosmetyków: tonik i mgiełka do ciała (zakres lepkości: 0,89-1,79 CP)
  • nalewanie żelu pod prysznic (zakres lepkości:  14-18 000 CP)
  • dozowanie kosmetyków dwufazowych do demakijażu oczu: produkt typu olej + woda (zakres lepkości: poniżej 100 cP )

Co zaproponowaliśmy:

Technologia tłokowa w połączeniu z serwonapędzanymi wylewkami – szeroki zakres zarówno dozy jak i lepkości dozowanych kosmetyków:

Nalewaki z serwonapędem, nalewające zawsze tuż pod lustrem płynu, zapobiegają pienieniu się produktów (w przypadku szamponu, mydła i innych substancji wysokopiennych). Możliwość dozowania produktów wielofazowych i tworzenia ‘mixów’ – tzn. nalewanie różnych produktów w jednym cyklu, np. woda+olej.

Szeroki zakres: produkty w płynne i półpłynne, dzięki zastosowaniu tłokowego dozownika do kremów z serwonapędem dla kontroli szybkości dozowania i zapobiegania rozchlapywnia.
Łatwe mycie – szybkie przezbrojenie: dozownik można odpiąć do mycia i podpiąć następny, uprzednio przygotowany, dzięki czemu skracamy i upraszczamy proces mycia i przezbrojenia nalewarki.

Obsługa krótkich serii produktów – szybkie i łatwe przezbrojenie pod KAŻDE opakowanie – wygodne gniazda formatowe. Szybka i wygodna wymiana jednego opakowania na inne.

Podawanie i zgrzewanie platynek. Dwa produkty wymagały zamknięcia z zastosowaniem platynek. Zaproponowaliśmy klientowi doposażenie naszej linii rozlewniczej do kremów w stację platynkującą.

Łatwowymienny magazynek. Precyzyjne centrowanie opakowań. Wstępne przygrzanie przy podaniu na opakowanie Zgrzewanie platynki[/su_column]

Zakręcarka do nakrętek z gwintem, podawanych z podajnika w trybie pick&place (klasyczne płaskie nakrętki do słoiczków z kremem), jak i pompek – wstępnie (ręcznie) nałożonych.

Dobraliśmy Klientowi zakręcarkę z uwzględnieniem specyficznego typu zamknięcia stosowanego w branży kosmetycznej: wieczka kremów są często bardzo delikatne, złocone, metalizowane. Poprawne zamknięcie zapewnia zarówno higienę produktu (dermokosmetyki, kremy wrażliwe na reakcję z tlenem) oraz estetykę opakowania, która przekłada się na decyzję zakupową klienta (wyróżnienie produktu na półce. Nasza zakręcarka do kremów nie powoduje uszkodzeń (rys) na delikatnych nakrętkach słoiczków. Zastosowany centrownik zapewnia poprawne, szczelne zamkniecie opakowania.

Automatyczny przejazd napełnionych i zakręconych opakowań do etykieciarki. W przypadku tej konkretnej linii rozlewniczej była to etykieciarka ROTO – do etykietowania opakowań okrągłych, po obwodzie. W zależności od potrzeb możemy doposażyć nasze linie nalewające w dowolną etykieciarkę do butelek: np. płaskich (etykietowanie butelek dwoma etykietami, z przodu i z tyłu), zapewnić etykietowanie od góry i dołu, etc.

A jeśli chcesz przetestować podobne urządzenie w pracy na żywo – odwiedź nas na targach COSMOPACK w Bolonii.Przynieś nam swoje produkty i skonsultuj swoje potrzeby z naszymi inżynierami, którzy dobiorą rozwiązanie