Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Monoblok nalewająco-zamykający do perfum – PerfumLINE (Cosmoline 50)

Wielofunkcyjna linia do nalewania i zamykania perfum (całość procesu produkcyjnego odbywa się na niewielkiej zamkniętej powierzchni roboczej).

, , ,

Urządzenie może łączyć kilka funkcji przez co charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Dozowane mogą być produkty o niskiej lepkości (do 3000 cP), np. toniki, szampony, mydła, wody po goleniu, itp.

Obejrzyj film

 

Wyzwania:

Z uwagi na specyfikę zastosowania, wyzwanie przed jakim stanęliśmy projektując urządzenie związane było z produktem, jak i z opakowaniem:

 • Opakowanie: Szklane flakony z bardzo małą średnicą otworu wejściowego (5mm) – pomimo to udało nam się osiągnąć zakładaną wydajność: 2500szt/h. 4 wylewki, które zastosowaliśmy są zakończone cienką rurką, która mieści się w niewielkiej średnicy otworu i samocentrującą teflonową tulejką, która idealnie przylega do szyjki butelki ułatwiając wprowadzenie rurki nalewającej do środka. Z uwagi na specyfikę produktu, rurka dozująca wprowadzana jest w dodatkowej osłonie, której zadaniem jest odsysanie piany. Taki zintegrowany system dozowania chemii nie tylko minimalizuje pienienie się produktu, ale skraca czas dozowania przez co zwiększa wydajność.
  Na każdej wylewce możemy ustawiać dozę, dolewając stopniowo do każdego flakonu zaprogramowaną ilość płynu. Pozwala to precyzyjnie kontrolować proces napełniania flakonu, zarówno uniknąć spienienia się produktu, jak i zapobiec wytwarzaniu nadmiernego ciśnienia i wychlapywaniu płynu z butelki.
 • Produkt (duża zawartość alkoholu):
  problem z oparami alkoholu podczas produkcji, ryzyko zalania obszaru roboczego i przedostania się płynu pod blat powodując zalanie i uszkodzenie urządzenia, ryzyko odbarwienia standardowej obudowy z poliwęglanu przez alkohol.

 

Rozwiązanie:

 • zastosowaliśmy wentylację zamkniętego obszaru roboczego (pod drzwiami została zachowana przerwa, a obudowa jest odkryta od góry, z zapewnieniem dostępu do wentylacji w fabryce Klienta).
 • wszystkie elementy konstrukcyjne przechodzące przez blat, elementy układu napędowego, przewody elektryczne oraz pneumatyczne zostały hermetycznie uszczelnione, eliminując ryzyko zalania
 • aby wyeliminować ryzyko odbarwień zastosowaliśmy szkło klejone (zamiast poliwęglanu)

 

Multifunkcyjność i uniwersalne zastosowanie: chcieliśmy na tym samym urządzeniu udostępnić Klientowi możliwość dozowania zarówno perfum, jak i substancji o zwiększonej lepkości, np. żele pod prysznic, szampony, toniki itp.

 • Dzięki zastosowaniu zbiornika ciśnieniowego finalnie maszyna obsługuje produkty o lepkości do 3000 cP.

 

Dużym wyzwaniem konstrukcyjnym było zamknięcie całości procesu produkcji (nalewanie, krępowanie, zamykanie) w małym kompaktowym urządzeniu (maszyna ma 2,5 m długości i mieści tylko 30 gniazd formatowych łącząc w sobie wszystkie funkcje dużej linii produkcyjnej).

 • Udało się to dzięki zastosowaniu jednego napędu centralnego schowanego pod hermetycznie uszczelnionym blatem roboczym.

 

Jeśli jesteś zainteresowany podobnym rozwiązaniem, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Poniżej znajdziesz zdjęcia z działania PerfumLine

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji?

Załącz zdjęcia opakowań i wypełnij formularz

 • Pliki jpg, png lub tifff. Maksimum 10 MB

Pomoc specjalisty

Adam Dybaś Sales Manager

+48 697 180 380

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji? Załącz zdjęcia i wypełnij formularz Potrzebujesz wyceny? Wypełnij formularz
Informujemy o realizacji projektu pt. „Zrobotyzowana uniwersalna linia technologiczna do konfekcjonowania produktów branż: kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 1.1.2. „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Poznaj rozwiązania dla swojej branży

poznaj
 • Oglądaj więcej filmów maszyn
 • Zamów drukowany katalog i próbki etykiet
 • Poznawaj rozwiązania konkurencji z Twojej branży
 • Pobierz poradnik ustawienia etykieciarki i projektowania etykiet

Zostaw e-mail, aby uzyskać dostęp do pełnej wersji serwisu

polityka prywatności

Dziękujemy za zainteresowanie zawartością naszego serwisu

Po weryfikacji zgłoszenia, w ciągu 24h otrzymają Państwo pełen dostęp do treści

Gratulacje!!!

Właśnie uzyskałeś dostęp do pełnej wersji serwisu. Dziękujemy i życzymy miłej lektury.