Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Linia do dozowania kremów i kosmetyków dwu-fazowych (woda + olej)

Skrajne gęstości i lepkości: dozowanie kremów do twarzy, balsamów i maseł do ciała. Rozlewanie wodnistych, niepieniących się kosmetyków: tonik i mgiełka do ciała, nalewanie żelu pod prysznic. Private Label - idealna linia produkcyjna!

, , , , , , , ,

Klient:  polski producent profesjonalnych kosmetyków dla salonów kosmetycznych, SPA i gabinetów medycyny estetycznej:
– dermokosmetyki
– kosmetyki do pielęgnacji domowej (bodycare): kremy, balsamy, kosmetyki do demakijażu (dwufazowe), żele pod prysznic, etc.

 

Zobacz film z linii do nalewania kosmetyków dla tego Klienta:

Przeczytaj o problemach, z jakimi wcześniej mierzył się nasz Klient i dowiedz się, jak pomogliśmy mu je rozwiązać.

Obejrzyj film

Wyzwania:

linia-nalewajaca-do-kosmetykowlinia produkcyjna do kremówNalewarka do kremów
Obsłużenie na jednej linii produkcyjnej różnych produktów:

19 różnych opakowań (butelki plastikowe oraz szklane słoiczki do kremów)
pojemności: od 25 ml do 1000 ml

Skrajne gęstości i lepkości:

  • linia do nalewania kosmetyków o różnej gęstości i lepkości: dozowanie kremów do twarzy, balsamów i maseł do ciała (zakres lepkości: od 35-79 ooo cP)
  • nalewanie wodnistych, niepieniących się kosmetyków: tonik i mgiełka do ciała (zakres lepkości: 0,89-1,79 CP)
  • nalewanie żelu pod prysznic (zakres lepkości:  14-18 000 CP)
  • dozowanie kosmetyków dwufazowych do demakijażu oczu: produkt typu olej + woda (zakres lepkości: poniżej 100 cP )

Co zaproponowaliśmy:

Technologia tłokowa w połączeniu z serwonapędzanymi wylewkami – szeroki zakres zarówno dozy jak i lepkości dozowanych kosmetyków:

nalewarka-do-kremow

 

Nalewaki z serwonapędem, nalewające zawsze tuż pod lustrem płynu, zapobiegają pienieniu się produktów (w przypadku szamponu, mydła i innych substancji wysokopiennych). Możliwość dozowania produktów wielofazowych i tworzenia ‘mixów’ – tzn. nalewanie różnych produktów w jednym cyklu, np. woda+olej.

img_2376

Szeroki zakres: produkty w płynne i półpłynne,
dzięki zastosowaniu tłokowego dozownika do kremów z serwonapędem dla kontroli szybkości dozowania i zapobiegania rozchlapywnia.
Łatwe mycie – szybkie przezbrojenie: dozownik można odpiąć do mycia i podpiąć następny, uprzednio przygotowany, dzięki czemu skracamy i upraszczamy proces mycia i przezbrojenia nalewarki.
linia rozlewnicza do kremówimg_2288img_2289
Obsługa krótkich serii produktów – szybkie i łatwe przezbrojenie pod KAŻDE opakowanie – wygodne gniazda formatowe. Szybka i wygodna wymiana jednego opakowania na inne.
urzadzenie-do-dozowania-kremow-platynkowanie

 

Podawanie i zgrzewanie platynek. Dwa produkty wymagały zamknięcia z zastosowaniem platynek. Zaproponowaliśmy klientowi doposażenie naszej linii rozlewniczej do kremów w stację platynkującą.

maszyna-do-dozowania-kremow-zgrzewanie-platynek

 

Łatwowymienny magazynek. Precyzyjne centrowanie opakowań. Wstępne przygrzanie przy podaniu na opakowanie Zgrzewanie platynki

zakrecarka-do-sloikow-z-kremem

 

Zakręcarka do nakrętek z gwintem, podawanych z podajnika w trybie pick&place (klasyczne płaskie nakrętki do słoiczków z kremem), jak i pompek – wstępnie (ręcznie) nałożonych.

Dobraliśmy Klientowi zakręcarkę z uwzględnieniem specyficznego typu zamknięcia stosowanego w branży kosmetycznej: wieczka kremów są często bardzo delikatne, złocone, metalizowane. Poprawne zamknięcie zapewnia zarówno higienę produktu (dermokosmetyki, kremy wrażliwe na reakcję z tlenem) oraz estetykę opakowania, która przekłada się na decyzję zakupową klienta (wyróżnienie produktu na półce. Nasza zakręcarka do kremów nie powoduje uszkodzeń (rys) na delikatnych nakrętkach słoiczków. Zastosowany centrownik zapewnia poprawne, szczelne zamkniecie opakowania.
etykieciarka-automatyczny-przejazd
Automatyczny przejazd napełnionych i zakręconych opakowań do etykieciarki. W przypadku tej konkretnej linii rozlewniczej była to etykieciarka ROTO – do etykietowania opakowań okrągłych, po obwodzie. W zależności od potrzeb możemy doposażyć nasze linie nalewające w dowolną etykieciarkę do butelek: np. płaskich (etykietowanie butelek dwoma etykietami, z przodu i z tyłu), zapewnić etykietowanie od góry i dołu, etc.

A jeśli chcesz przetestować podobne urządzenie w pracy na żywo – odwiedź nas na targach COSMOPACK w Bolonii. Przynieś nam swoje produkty i skonsultuj swoje potrzeby z naszymi inżynierami, którzy dobiorą rozwiązanie

baner

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji?

Załącz zdjęcia opakowań i wypełnij formularz

  • Pliki jpg, png lub tifff. Maksimum 10 MB

Pomoc specjalisty

Adam Dybaś Sales Manager

+48 697 180 380

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji? Załącz zdjęcia i wypełnij formularz Potrzebujesz wyceny? Wypełnij formularz
Informujemy o realizacji projektu pt. „Zrobotyzowana uniwersalna linia technologiczna do konfekcjonowania produktów branż: kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 1.1.2. „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Poznaj rozwiązania dla swojej branży

poznaj
  • Oglądaj więcej filmów maszyn
  • Zamów drukowany katalog i próbki etykiet
  • Poznawaj rozwiązania konkurencji z Twojej branży
  • Pobierz poradnik ustawienia etykieciarki i projektowania etykiet

Zostaw e-mail, aby uzyskać dostęp do pełnej wersji serwisu

polityka prywatności

Dziękujemy za zainteresowanie zawartością naszego serwisu

Po weryfikacji zgłoszenia, w ciągu 24h otrzymają Państwo pełen dostęp do treści

Gratulacje!!!

Właśnie uzyskałeś dostęp do pełnej wersji serwisu. Dziękujemy i życzymy miłej lektury.