Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Innowacje

W tej zakładce znajdą Państwo case studies naszych rozwiązań: opisy aplikacji, materiały video i galerie zdjęć. Zapraszamy!

Cosmoline 70 – linia nalewająca o zwiększonej wydajności – do 70 szt./h

Konfekcjonowanie kosmetyków płynnych: nalewanie w dwóch równoległych torach, bez zatrzymywania nalewania, 2 zakręcarki pracujące z każdym typ nakrętki i opakowania.

, ,

Obsługuje najbardziej wymagające typy i kształty opakowań. Zastosowany układ pompująco-nalewający współpracuje z szerokim zakresem lepkości i gęstości produktów: do 9000 – 10000 cP (mydło, szampony, odżywki do włosów i itp.).

Obejrzyj film
 

Wyzwanie

Nieregularna geometria (kształty) opakowań – brak stabilności i powtarzalności ustawień opakowań podczas produkcji oraz ryzyko rozlania płynu i oblania transportera.

Różne typy zamknięć: pompki kosmetyczne, fliptopy, pull-push’e.
Wyzwania, które postawił przed nami klient na etapie projektowania i wdrażania:

1. wydajność, oszczędność czasu i produkcji

nalewanie w dwóch torach CS70

 • Dwutorowa konstrukcja: rozdzielanie na wejściu wjeżdżających opakowań na 2 tory i łączenie na wyjściu oraz układ nalewaków przejeżdżający z pozycji na pozycję – oszczędność czasu podczas wyjazdu opakowań.
 • Podwójna konstrukcja nalewaków: zewnętrzna i wewnętrzna wylewka o różnych średnicach. Duży przekrój zewnętrznej wylewki pozwala na zachowanie szybkiego dozowania płynu, przy jednoczesnym dopasowaniu mniejszej do otworu butelki.
 • Małe straty produktu: dozowanie dużych lepkości bez zbiornika ciśnieniowego za pomocą przepływomierzy bezpośrednio z opakowań zbiorczych (< 1000L) lub rurociągu.
 • Zastosowany układ dozowania, z uwagi na krótki obieg płynu (pompa i kolektor są blisko maszyny), pozwala na niewielkie straty produktu i łatwe czyszczenie.

 

2. Uniwersalność i funkcjonalność:

gniazda formatowe pucks CS 70System transportu w gniazdach formatowych:
linia obsługuje całą paletę opakowań kosmetycznych. Pod wyjątkowo wymagające opakowania (o nieregularnej podstawie) zastosowane zostały frezowane gniazda formatowe, które ustawiają je idealnie w osi podczas nalewania i zapobiegają przechyłowi opakowania (oraz zalaniu transportera).

Dodatkowo gniazdo zawsze utrzymuje taki sam rozstaw opakowań pod nalewakami – bez potrzeby każdorazowego dopasowywania wylewek.

 

 • Szeroki zakres lepkości: do 9000-10 000cP, możliwość dozowania kosmetyków typu: mydło, szampony, odżywki do włosów i itp.
 •  Druk 3D – precyzyjne centrowanie opakowań:
  możliwość zeskanowania butelki w celu przygotowania bardzo dokładnego formatu (czy to gniazda, czy grippera głowicy), który chwyta butelkę zgodnie z kształtem, w możliwie największej ilości punktów. Tradycyjna technologia nie zapewnia takiej precyzji – przy niewielkiej gramaturze opakowania (cienkie ścianki opakowania) powoduje przekręcanie się opakowania wraz z korkiem.

zakręcarka do push-pulliDwie multiformatowe zakręcarki:

 • współpracują z każdym typem zamknięć. Wyposażone w funkcję automatycznego wkładania pompek do opakowań, wbijania korków i zakręcania tradycyjnych nakrętek gwintowanych.
 • dopasowane (kształtem) głowice ciśnieniowe.
 • funkcja chwytania nakrętki od spodu – w przypadku opisywanej aplikacji wyzwaniem był zamknięcie typu push-pull – miękki, o małej gramaturze, co powodowało zgniatanie go podczas pobierania przez głowicę zakręcającą. Rozwiązaniem okazał się pełne szczęki zakręcarki, opasujace nakretkę po całym obwodzie, nie gniotąc jej (chwytaki obejmujące całą powierzchnię korka)
 • diverter korków, rozdzielający korki na dwa tory
 • automatyczne sortowanie zamknięć typu flip-top (z funkcją zapobiegającą ich otwieraniu)
 • orientacja opakowań podczas konfekcjonowania:
  • możliwość pozycjonowania (za pomocą kamery) korków względem etykiety: np. ustawienie otwierania fliptopa w stosunku do frontowej etykiety
  • system pozycjonowania pompek – możliwość ustawienia pompki w dowolnym kierunku (spozycjonowania w dowolnym kierunku względem opakowania – format, który blokuje pompkę na dowolnie zdefiniowanej pozycji przez klienta)
 • współpraca z komponentami słabszej jakości – wspomniane wyżej miękkie zamknięcie pull-push

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji?

Załącz zdjęcia opakowań i wypełnij formularz

 • Pliki jpg, png lub tifff. Maksimum 10 MB

Pomoc specjalisty

Adam Dybaś Sales Manager

+48 697 180 380

Potrzebujesz wyceny lub konsultacji? Załącz zdjęcia i wypełnij formularz Potrzebujesz wyceny? Wypełnij formularz
Informujemy o realizacji projektu pt. „Zrobotyzowana uniwersalna linia technologiczna do konfekcjonowania produktów branż: kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 1.1.2. „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Poznaj rozwiązania dla swojej branży

poznaj
 • Oglądaj więcej filmów maszyn
 • Zamów drukowany katalog i próbki etykiet
 • Poznawaj rozwiązania konkurencji z Twojej branży
 • Pobierz poradnik ustawienia etykieciarki i projektowania etykiet

Zostaw e-mail, aby uzyskać dostęp do pełnej wersji serwisu

polityka prywatności

Dziękujemy za zainteresowanie zawartością naszego serwisu

Po weryfikacji zgłoszenia, w ciągu 24h otrzymają Państwo pełen dostęp do treści

Gratulacje!!!

Właśnie uzyskałeś dostęp do pełnej wersji serwisu. Dziękujemy i życzymy miłej lektury.